Üretim Bilgileri

Kırıcı Silah, ürünü gerçekleştirebilmek için gerekli bütün prosesleri kendi bünyesinde yapan, entegre üretim hatlarına sahiptir.

Talaşlı üretim bölümünün tamamına yakını üstün özelliklerde, mükemmel hassasiyete sahip CNC makinaları ile donatılmıştır. Üretim, bu makinalarda özel CAM yazılımları ile yapılmakta böylece insan kaynaklı hatalar engellenmektedir.

CNC makine teknolojisinin ulaştığı son nokta olan çok eksenli makinalar da yapılan üretim, tek bağlamada simultane olarak tamamlanmakta,böylece  hatasız   üretim gerçekleştirilmektedir. Ayrıca bu makinalar üretim için gerekli olan ekipman ihtiyaçlarını azaltmakta, üretime esneklik kazandırmaktadır.

Üretimin maksimum hızda gerçekleşmesi için, makinalar arası malzeme transferinde robotik kollar kullanılmakta, birden çok makinanın birbirine akuple edildiği sistemler ile üretim yapılmaktadır.
Çoklu iş miline sahip makinalarda aynı anda birden çok parça işlenmekte,3,4,5,7,11 eksenli makinalarla  üretim sayısı artırılmaktadır.

80 adet gibi yüksek takım kapasitesine ve 0.001o döner eksenlere sahip CNC makinalarında  hidrolik fikstürler ve yapılacak operasyona göre özel olarak üretilmiş kaliteli kesici takımlar kullanılmaktadır.
Namlu üretim bölümü; her çeşit çap ve boyda hafif silah namlularını üretebilme yeteneğine sahiptir.

CNC tornalarda lünetler ile üretim yapılmakta 1000 mm boyunda namlular mükemmel yüzey kalitesiyle işlenebilmektedir.

Namlu üretiminde çok önemli ve kritik önem arz eden yöntemlerden biri soğuk dövme tekniğidir. Kırıcı Silah bünyesinde iki adet soğuk dövme makinası bulunmaktadır. Bu makinaların ikisi de her çeşit çap ve boyda hafif silah namlu dövme işlemini gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca namlu yiv-set üretim yöntemlerinden bir diğeri olan talaş kaldırma yöntemi de üretim kabiliyetlerimiz arasındadır.

Isıl işlem bölümü, bütün silah parçalarının uygun sertlik değerlerine getirilmesine imkan sağlayan kaliteli Gaz altı Sementasyon fırınlara sahiptir. Bu ünite ayrıca  tavlama, menevişleme ve diğer  işlemlerin uygulandığı   fırınlardan oluşan komple bir yapıya sahiptir. Kırıcı Silah bünyesinde bulunan İndüksiyonla sertleştirme makinası sayesinde bu kritik işlemi de kendi kontrolü altında gerçekleştirebilmektedir.

Kırıcı Silah kesintisiz lehim fırınına da sahiptir. Sistem,değişik bölmelerinde farklı sıcaklık uygulamasına ve ayarlanabilir bant ilerlemesine sahiptir.

Yüzey işlem bölümü silah parçalarının kaplama öncesi  işlemlerin yapıldığı vibrasyon ve yüzey temizleme makinalarına sahiptir. Bu makinalarda kullanılan taşlar ve özel sıvılarla parçaların kaplama öncesi temizlenmeleri ve parlak bir yüzeye sahip olmaları sağlanır.

Kaplama bölümündeki prosesler kaplama çeşitlerine göre uygulanan reçetelerle  yapılır.

Silah parçasının çalışması gereken bölge ve istenilen dayanıklılık değerlerine göre farklı kaplama çeşitleri uygulanır. Ayrıca Kırıcı Silah bünyesinde kaplama öncesi astarlama, fosfatlama yapılabilmektedir. Son işlem olarak uygulanan boya ve bu proseslerin gerçekleştirilmesi için gerekli banyolar ve fırınlar mevcuttur.

Enjeksiyon bölümünde bulunan makinalarda silahlara ait bütün polimer parçalar üretilebilmektedir. Bu makinalar basınç, bölgesel rezistans sıcaklıkları, enjeksiyon süreleri, ütüleme süreleri gibi spesifik değerlerin ayarlanabildiği ve saklanabildiği kontrol sistemlerine sahiptir.

Ahşap bölümümüzde silahların ahşap aksamları tamamen işlenebilmektedir. Bu bölümde bulunan CNC makineleri çok eksenli ve simultane çalışabilen makinalardır. 
Markalama ve desen yapabilme kabiliyetini haiz  2 adedi ahşap işleme lazer olmak üzere toplam 4 adet lazer makinası mevcuttur.

arsılmaz, bütün üretim proseslerini kendi bünyesinde gerçekleştirdiği için nitelikli personel konusunda son derece titiz davranmakta, özel prosesler için personelin gerekli donanıma sahip olması sağlanmaktadır.

Kırıcı Silah mevcut ürünlerinin doğrulamasını kendi bünyesinde yapabilmek için test ekipmanlarına sahiptir. Bu testler Atış odaları ve test merkezinde  gerçekleştirilmektedir.

Kullanma Kılavuzu

İndirmek için tıklayınız.